Facebook

Rozważanie wielkopostne Email
Czytelnia - inne
Wpisał Gosia Andrzejkowicz   
Piątek, 06. Marzec 2015 19:14

Mówi się, że czas Wielkiego Postu jest czasem zadumy nad tajemnicą śmierci Jezusa... ale jak często tak naprawdę wpadamy w tę zadumę i zdajemy sobie sprawę z Miłości, jaką obdarzył nas Jezus... z Miłości ukrytej w krzyżu... tej Miłości, którą On sam jest...?

Rzadko... Bo nie ma czasu wśród biegnącego świata na zatrzymanie, chwilę odpoczynku, a tym bardziej na takie zawiłe rozmyślania!

A może warto spojrzeć na tę Osobę wiszącą na krzyżu, która właśnie dla Ciebie umarła i uświadomić sobie jak przeogromną miłością On Cię darzy...?

Mamy swoje rodziny... wszystkich kochamy. Jest to miłość, która wydaje nam się największa. Gdyby jednak doszło do momentu, kiedy miałbyś oddać swoje życie za któregoś z nich zawahałbyś się. Mimo woli, mimo prawdziwej miłości jaką siebie darzycie zawahałbyś się. Jezus natomiast nie zawahał się ani chwili... Cierpienia jakich doznał możemy sobie tylko wyobrażać, a bólu, który Go przeszywał, nigdy nie doświadczyliśmy... A On wszystko to przeżywał, bo chciał Twojego i mojego zbawienia...

Co robię z tym darem od Niego? Na co było Jego cierpienie? Czy swoim zachowaniem, modlitwą dziękuję Mu za tę miłość?

Dajmy sobie czas na przemyślenie tych pytań... Niech te przemyślenia przerodzą się również w czyn... Odkryjmy tę piękną tajemnicę Miłości ukrytej w krzyżu w czasie tegorocznego Wielkiego Postu.