Facebook

Rozważania wielkopostne Email
Czytelnia - inne
Wpisał Kinga Musioł   
Sobota, 21. Marzec 2015 18:36

Wielki Post – wstęp ku duchowej przemianie

Wielki Post to czas wewnętrznej przemiany. Abyśmy mogli prawdziwie zmienić coś w sobie potrzeba czasu, chęci, łaski i…modlitwy. Sama modlitwa nie zmienia świata, ale może zmienić człowieka, i to on trwając w Bogu zmienia świat.

„Modlitwa jest chwilą, kiedy wychodzi się z całej doczesnej rzeczywistości, która nas męczy i sprawia ból, aby trwać w Jego promieniach, aby znaleźć Jego, aby żyć w naszym domu. Prawdziwym domem każdego z nas jest Trójca Święta: Ojciec, Syn i Duch Święty, a w Nich Maryja”

Jak często wydaje się nam, że gorzej być nie może, niczego nie ogarniamy, a przyszłość nas przytłacza.. chcemy wtedy uciec jak najdalej, żeby oderwać się od tej naszej skomplikowanej rzeczywistości. Ale tak właściwie gdzie jest to miejsce, którego szukam? Tak odległe i dające ukojenie?..Jest w Niebie, przy Jezusie który ciągle czeka na to żeby dać nam upragniony spokój. Poprzez nieudolny szept duszy możemy wrócić do Domu, do Najbliższych. Każdego dnia mamy tę niesamowitą możliwość połączenia naszego serca z sercem Boga więc nie traćmy czasu!

Okres Wielkiego Postu jest najlepszym czasem by zwrócić uwagę na to ile czasu każdego dnia poświęcam na modlitwę. Jezus w Ogrójcu wypomina swoim uczniom: tak, jednej godziny nie potrafiliście czuwać ze Mną... więc czuwajmy, słuchajmy, a Słowo stanie się pochodnią naszym nogom i oświetli każdą nawet najciemniejszą ścieżkę :)

„Nakłońcie wasze ucho i przyjdźcie do Mnie, posłuchacie Mnie, a dusza wasza żyć będzie” 

- Iz 55,3