Facebook

Rozważanie wielkopostne Email
Czytelnia - inne
Wpisał Ola Gizińska   
Piątek, 27. Marzec 2015 12:06

Wielki Post – Radość w cierpieniu

Ilekroć spojrzysz na krzyż, o czym myślisz? Z czym Ci się kojarzą dwie drewniane belki, na których zawisło najświętsze Ciało Boże? Ze zbawieniem? Poprzedzonym ofiarą i cierpieniem? Mającym źródło w najdoskonalszej formie miłości, gotowej poprowadzić człowieka aż na śmierć?

Tak, to jest właśnie istota Krzyża - Miłosierdzie Boże. Ale czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, co mógł czuć Jezus, kiedy wszyscy, których kochał, wydają na Niego tak okrutny a jednocześnie niesprawiedliwy wyrok

Chrystus przyjął na siebie to cierpienie, ponieważ ich miłował – kochał ludzi, a nie ich grzechy.  Ani razu Jego najświętsze serce nie było wypełnione żalem, nienawiścią, czy potępieniem dla nich.

Męka, którą przyjął na siebie Chrystus, jest wyrazem wywyższenia człowieka ponad wszystko. Pomimo fizycznego bólu Jezus nie myślał o sobie, miał na względzie dobro tych wszystkich ludzi, którzy „przybijali Mu gwoździe”. Umęczony Jezus jednoczy się z nami, troszczy się, dostrzegając nasze zmartwienia, a nie Jego. Pragnie naszego szczęścia i zrobi wszystko, by nam pomóc, choćby kosztowało Go to najwyższej ofiary.  Znałeś kiedykolwiek kogoś bardziej altruistycznego od Niego??

Czy Ty jesteś gotowy odłożyć na bok własne troski, by zająć się potrzebami drugiego? Jesteś zdolny dostrzec problemy innych, choćby nie były tak wielkie jak Twoje?
Kiedy ktoś zachowuje się egoistycznie wobec Ciebie, szydzi, nie dba o Twoje uczucia, potrafisz go kochać i chcieć jego dobra? Pokornie mu służyć słowem i czynem tak jak Chrystus służy nam?

Uczmy się od Niego, wypracowujmy w sobie każdego dnia postawę przezwyciężania zła dobrem. Pragnijmy bronić Krzyża Świętego, nieśmy Go wraz z Chrystusem – On na nas liczy. Pozbądźmy się lęku przed własnym cierpieniem i czerpmy z niego RADOŚĆ.

 

https://www.youtube.com/watch?v=pjgTWEnzMVc