Facebook

Rozważanie wielkopostne Email
Czytelnia - inne
Wpisał Kinga Musioł   
Piątek, 04. Marzec 2016 21:22

„Patrzysz na mnie takim wzrokiem…”

Wyobraź sobie oczy patrzące na Ciebie z tak ogromną miłością, że masz wrażenie, że nic poza nimi nie musi istnieć. To w nich znajdujesz pełnię.. pełnię zrozumienia, oddania, przebaczenia, miłości i nadziei. W tych oczach jest wszystko czego do tej pory szukałeś, za czym tęskniłeś. To czego nie rozumiałeś staje się sensowne, wszystkie ciemności wypełnia światło, tak ciepłe i jasne, że nie wyobrażasz już sobie żyć w poprzedniej szarości, dobrze Ci przy tych oczach..


„Jak mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem. Trwajcie w miłości mojej”

J 15,9


Czas Wielkiego Postu jest właśnie takim momentem, w którym Jezus stojąc naprzeciw Ciebie daje Ci możliwość spojrzenia w swoje oczy, po to żebyś znowu poczuł się najważniejszy na świecie, tak ważny, że zrobiłby dla Ciebie wszystko, nawet umarł.. Pragnie poświęcić te oczy właśnie dla Ciebie, żeby nigdy nie zabrakło Ci światła, żebyś poczuł się bezpiecznie w tym wszystkim co jest. Stoi przed Tobą i czeka na jedno podniesienie Twojego wzroku. ON JEST i chce dać Ci wszystko.


„Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich. Wy jesteście przyjaciółmi moimi…”

J 15, 13-14


Wykorzystajmy ten czas na zakochanie się w Jego spojrzeniu, pozwólmy Mu się kochać. Chociaż nie rozumiemy ogromu miłości, którym nas obdarza cierpiąc na krzyżu miejmy świadomość, że to właśnie dla mnie to zrobił, abym mógł znajdywać w nim miłość i nadzieję.


„Wtedy Jezus spojrzał z miłością na niego…”

Mk10,21


https://www.youtube.com/watch?v=4bDvrtBjKPw