Facebook

Rozważanie wielkopostne Email
Czytelnia - inne
Wpisał Agnieszka Orłowska   
Sobota, 19. Marzec 2016 20:32

Wielki post to okres, który ma nas przygotować do najważniejszego święta, z punktu widzenia naszej wiary. Do ZMARTWYCHWSTANIA Chrystusa – do wydarzenia przełomowego, które otwiera nam bramy nieba pomimo grzechów, a może właśnie ze względu na nie, jeśli tylko potrafimy ich żałować.

Bo:

"Jeśli Chrystus nie zmartwychwstał, daremne jest nasze nauczanie, próżna jest także nasza wiara" (Św. Paweł 1 Kor 15, 14).

 

Bóg oddał życie swego syna za życie świata, za nasze życie. My w swym egoizmie i roszczeniowej postawie chcemy jeszcze więcej. A cóż więcej potrzeba? Czy ofiara z życia nie jest największą jaką tu na Ziemi można ofiarować?

 

 

 

Cała tajemnica tej wielkiej MIŁOŚCI zawiera się w Krzyżu. Czym jest krzyż, którego my współcześni ludzie tak się boimy ?

 

  • Krzyż - to znaczy: oddać swe życie za brata, aby wraz z jego życiem ocalić własne.
  • Krzyż - znaczy miłość silniejsza jest od nienawiści i od zemsty – lepiej jest dawać aniżeli brać – angażowanie skuteczniejsze jest od czczego stawiania żądań.
  • Krzyż - znaczy: nie ma rozbicia się bez nadziei – ciemności bez gwiazdy – burzy bez bezpiecznej przystani.
  • Krzyż - znaczy: miłość nie ma granic; rozpocznij od tych, którzy są najbliżej ciebie i nie zapominaj o tych, którzy są najdalej.
  • Krzyż - znaczy: Bóg jest większy od nas, ludzi; większy niż nasza zawodność, jest ratunkiem nawet w największej klęsce – życie jest silniejsze niż śmierć.

(Jan Paweł II – fragment homilii – Rzym, wrzesień 1983)

 

Za nami 33 dni okresu Wielkiego Postu. Odczuwasz różnicę?

Dobrze przygotowałeś się do tego wyjątkowego dnia Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa ?

Spowiedź? Rekolekcje? Znalazłeś czas ?

 

Przed Tobą bezpośrednie przygotowanie WIELKI TYDZIEŃ. Zatrzymaj się i pomyśl: Co Ty zrobiłeś, aby dobrze przygotować się do Zmartwychwstania ? Bóg wychodzi do Ciebie z bezmiarem Miłości, którą pragnie Cię obdarzyć i Ty miej coś dla Niego- otwarte i czyste SERCE.