Facebook

Wielki Czwartek Email
Czytelnia - inne
Wpisał Agata Buszke   
Czwartek, 24. Marzec 2016 22:23

Wielki Czwartek to dzień ustanowienia Eucharystii. Wielka tajemnica naszej wiary, gdzie sam Bóg zostawił się nam w postaci chleba.

„A oto Ja jestem z Wami aż do skończenia świata” Mt 28, 20.

Niewysłowiony akt miłości Boga do człowieka, który chcąc zostać z człowiekiem na Ziemi, dobrowolnie zamknął się w tabernakulum. Czeka tam właśnie na Ciebie, jako nieskończone źródło łaski i miłości. Msza Święta jest czasem szczególnym, kiedy to ofiara Jezusa spełnia się na ołtarzu na nowo. Jezus jest Najwyższym Kapłanem, Głową Kościoła. Ustanowił go i powierzył świętemu Piotrowi, by właśnie on prowadził wspólnotę chrześcijan do Boga.

Szczególnymi osobami w Kościele są kapłani. Są wielkim darem Boga dla ludzi. To przez nich działa Jezus, przez ich ręce przyjmujemy sakramenty. Spoczywa na nich wielka odpowiedzialność, są kierunkowskazami, za którymi podążają wierni. Jakże często ich nie doceniamy i z łatwością krytykujemy. Zapominamy, że tak jak my, są tylko ludźmi i tak jak każdy z nas, popełniają błędy. Naszym zadaniem jest pomóc im w tym trudnym zdaniu.

Módlmy się o światło Ducha Świętego dla nich, by nie błądzili i zawsze pokazywali jasną drogę do Chrystusa. Prośmy również, by Bóg obdarzył ich mocą do odważnego dawania świadectwa o Ewangelii. Pomagajmy im i wspierajmy ich w duszpasterskim trudzie, by nie czuli się osamotnieni. Pamiętajmy, że kapłani nie są nam dani raz na zawsze. Módlmy się o nowe powołania kapłańskie, by młodzi ludzie mieli odwagę powiedzieć „tak” i podążyć za Jezusem w sakramencie kapłaństwa. Doceńmy ten dar, jaki Bóg dał nam w osobie kapłanów.