Facebook

Rotacyjna Droga Krzyżowa 2015 Email
Ogłoszenia ogólnopolskie
Wpisał Grzegorz "Janek" Mateja   
Poniedziałek, 09. Luty 2015 19:12

Witajcie!

Minął rok jubileuszowy, minął okres Bożego Narodzenia i mija również okres karnawału. Już za tydzień w środę popielcową rozpocznie się Wielki Post. Czas pełen zadumy i refleksji nad Miłością Boga, który zesłał swego Syna, dla naszego zbawienia. Już poraz trzeci pragniemy dopomóc sobie w tych rozważaniach poprzez Rotacyjną Drogę Krzyżową. W ciągu dwóch ostatnich lat wielu z nas przekonało się, że warto podjąć wyzwanie codziennego rozważania Męki naszego Pana, Jezusa Chrystusa. Wierzę głęboko, że i w tym roku, przy pomocy Łaski Bożej, ta forma modlitwy zaowocuje głębokim przeżyciem Wielkiego Postu, a potem tym większej radości ze Zmartwychwstania Pańskiego!

Dla przypomnienia:

Rotacyjna Droga Krzyżowa polega na tym, że każdego dnia Wielkiego Postu odmawia się 1 kolejną stację Drogi Krzyżowej. Z założenia grupa odprawiająca w ten sposób Drogę Krzyżową składa się z 14 osób (każdy odprawia codziennie jedną, kolejną stację). Szczegóły akcji można znaleźć tutaj. Z własnego doświadczenia wiem, że ta akcja bardzo pomaga DOBRZE i świadomie przeżyć czas Wielkiego Postu. Wyzwanie nie jest skomplikowane i zajmuje niewiele czasu, ale wymaga wytrwałości i hartu ducha. Na zgłoszenia Wasze oraz wszystkich chętnych, których znacie czekam pod adresem: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Wszelkie pytania i wątpliwości proszę kierować również tą drogą. Szczegóły dotyczące przydziału stacji prześlę niezwłocznie po skompletowaniu grupy. Dlatego proszę o jak najszybsze zgłoszenia, byśmy mogli ruszyć już w Środę Popielcową.

Wszelkie osoby, które chciałyby koordynować i propagować akcję wśród swoich znajomych gorąco do tego zachęcam! Również w tej kwestii proszę o kontakt pod powyższym adresem mailowym. W odpowiedzi podeślę gotowy szablon z rozpiską stacji przypadających na dany dzień. Razem będzie nam też łatwiej dobrać osoby jeśli krąg nie będzie kompletny. Będę również wdzięczny za informację o skompletowaniu kręgu.