Facebook

Co nowego w Koszalinie? Email
Diecezja koszalińsko-kołobrzeska - Relacje
Wpisał Natalia Chmiel   
Poniedziałek, 06. Czerwiec 2016 19:49
W dniach 3 – 5 czerwca 2016 roku w Koszalinie odbyło się skupienie, podczas którego nastąpiła zmiana zarządu, Przymierze Miłości ośmiu dziewczyn oraz świętowanie 25-lecia poświęcenia przez Jana Pawła II Sanktuarium na Górze Chełmskiej.

W piątek pod wieczór wszystkie się zjechałyśmy. Nasze spotkanie zaczęłyśmy kolacją, po której wysłuchałyśmy krótkiej, ale treściwej konferencji na temat tego kim jest, jaka jest oraz co robi animatorka, a także jaką widział ją Ojciec Założyciel. Po tej chwili refleksji poszłyśmy do kaplicy, gdzie po modlitwie rozpoczęło się głosowanie. Po zapisaniu kartek, położyłyśmy je na ołtarzu, aż ostatecznie trafiły do skarbca łask.

Animatorką na kolejne trzy lata została Paulina Borowska, vice animatorką – Alicja Czerneć, skarbniczką – Marta Brancewicz, a kronikarką Dominika Kopka.

Pamiętajmy o nich w swoich modlitwach! :)


Sobota była bardzo pracowitym czasem. Zagłębiłyśmy się w Akty Założycielskie, dowiedziałyśmy się czemu więź z Ojcem Kentenichem jest tak ważna oraz czym tak naprawdę jest samowychowanie. Ułożyłyśmy także modlitwę w duchu naszego ideału – Arki Przymierza.

W każdy dzień wplecione były praktyczne przygotowania do zawarcia Przymierza Miłości przez Anię Panicz, Asię Andrzejak, Magdę Wszółkowską, Dominikę Kopkę, Natalię Bogusz, Alę Czerneć, Dominikę Gąskę i Kamilę Serwańską. Dziewczyny miały niesamowite szczęście - oddawały się Matce Bożej w niedzielę, podczas świętowania poświęcenia Sanktuarium. Świadkami ich zawierzenia było bardzo dużo osób, co było powodem do radości, ale również i większego stresu.

Po Mszy Świętej wdzięczności nie było końca.

To był piękny, Boży czas. Dziękujemy wszystkim, którzy razem z nami uczestniczyli w tych uroczystościach, a z całej Polski zjechało się naprawdę sporo ‘szensztaków’ :)