Facebook

Druga sobota miesiąca Email
Diecezja bydgoska - Relacje
Wpisał Kinga Emilia Suberlak   
Wtorek, 22. Grudzień 2009 23:19

12 grudnia odbyła się Druga Sobota na Piaskach przy Sanktuarium Zawierzenia. Rozpoczęliśmy Mszą Świętą, podczas której Zuzia i Lidka zawarły Przymierze Miłości z Matką Trzykroć Przedziwną.

 

Wiele osób (na pewno szczerze) wam życzy jak najwierniejszego trwania w Przymierzu, dziewczyny. Oprawa instrumentalna Mszy w postaci gitary, bębna, saksofonu i grzechotek, nadała uroczystości niezapomniany klimat.

Boże Narodzenie czy X-mas? - czyli jak się nie dać zmanipulować w „postępowej” rzeczywistości. Temat ten przybliżył nam Arek podczas spotkania, zaraz po Mszy. Między wieloma omówionymi wątkami, dowiedzieliśmy się o metodach manipulacji stosowanych przez centra handlowe, poznaliśmy również historię przemiany św. Mikołaja - biskupa, w Santa Clausa - grubawą postać w czerwonym kubraczku, biegającą po dachach.

Około godziny 17, podzieleni na pięć grup, szykowaliśmy się do zareklamowania produktów zupełnie niezwiązanych ze świętami Bożego narodzenia, wykorzystując znane i mniej znane chwyty reklamowe. Prezentowane efekty, przyjmowane były ze szczerym entuzjazmem i nagradzane owacjami.

Przypominam i serdecznie zapraszam na kolejną Drugą Sobotę, tym razem w pierwszym miesiącu nowego roku a dokładniej 9-tego stycznia, na którym w świątecznej atmosferze podzielimy się opłatkiem.

 

Kinga Emilia Suberlak

 


Więcej o Drugich Sobotach pod adresem: [klik]