Facebook

Nowy Rok na Piaskach Email
Diecezja bydgoska - Relacje
Wpisał Kinga Emilia Suberlak   
Środa, 13. Styczeń 2010 00:26
Witam !

Nowy Rok działań przy Sanktuarium Zawierzenia w Bydgoszczy rozpoczynamy wyjątkowo radośnie. Ciekawe wydarzenia w duchu szensztackim przed nami, o czym nie omieszkam was informować, natomiast te, które miały miejsce w roku ubiegłym pozostawiły miłe wspomnienia.

Sam Sylwester część żeńskiej młodzieży, wraz z s. M. Edytą, miała szczęście spędzić w Poznaniu na spotkaniu z ekumeniczną wspólnotą Braci Taize. Przed wspólnymi modlitwami odbywały się warsztaty i spotkania. Jedni czerpali z obecności młodzieży z całego świata, jako możliwości przekazania świadectwa lub jego wysłuchania. Inni z obecności mądrych i prostych braci Taize. Razem spotykaliśmy się na modlitwach śpiewem, w ciszy oraz krótkich rozważaniach, po których trwaliśmy na modlitwie przy krzyżu. Po przeżyciu wielu miłych chwil wróciłyśmy do Bydgoszczy z nowym zapałem do pracy.

Kolejnym powodem do radości było zawarcie przez Kasię In Blanco. Pogłębiła swoje ona swoje Przymierze Miłości, 3 stycznia w niedzielną Mszę Świętą.

Dnia 9 stycznia odbył się Opłatek w ramach comiesięcznych, sobotnich spotkań. Pomimo wszechobecnego śniegu pod którym schowały się drogi prowadzące na Piaski, przybyło około dwudziestu pięciu osób, niestety wśród nich zabrakło księdza. Dlatego w Sanktuarium o 15 odbyło się nabożeństwo w trakcie którego śpiewaliśmy kolędy. Artur przeczytał jak to dwa tysiące lat temu narodził się Jezus po czym dzieliliśmy się opłatkiem tak długo że herbata wystygła, a niektórzy nie zdążyli nawet posmakować ciasta przed wyjściem.

Chciałabym przekazać informacje, już w Internecie zamieszczone, mam nadzieję że kogoś zainteresują rekolekcje dla dziewcząt lub wykład dr Alicji Kostka " Rozkwitnąć pełnią barw - duchowość kobiety..." Więcej informacji na stronie http://www.diecezja.byd.pl/

W lutym zapraszam na zabawę karnawałową w sobotę 13.

Kinga Emilia Suberlak