Facebook

Dzień Dziecka na Piaskach Email
Diecezja bydgoska - Relacje
Wpisał Ola Gizińska   
Wtorek, 09. Czerwiec 2015 00:25

W sobotę 30 maja odbył się już XIV Dzień Dziecka przy Sanktuarium Zawierzenia na bydgoskich Piaskach!

W tym roku festyn został wydłużony aż o godzinę, przez co dzieci miały więcej czasu, by cieszyć się swoim wspaniałym świętem, które zapoczątkował występ zespołu "AKARP" Akademia Ruchu Tercja.

Na najmłodszych w czasie festynu czekały przeróżne atrakcje, między innymi robienie kolczyków, malowanie farbkami, wycinanie, kolorowanie; a dla bardziej aktywnych: strzelanie z łuku, gra w piłkę nożną, skakanie do celu, czy slalom z kijem hokejowym. Oprócz konkurencji, za które dzieci otrzymywały pieczątki, by zdobyć nagrodę, zaoferowaliśmy także stoiska, przy których milusińscy mogli dostać balono-zwierzaka, poskakać na trampolinie, czy zostać pomalowanym przez sympatyczne wolontariuszki.

Wielkim powodzeniem cieszyła się także scena, na której wschodzące gwiazdy prezentowały swoje talenty, począwszy od śpiewania, przez taniec i gimnastykę, aż po recytowanie wierszy i opowiadanie dowcipów.

Nie zabrakło także kącika dla łasuchów - kawiarenki, gdzie można było zakupić przepyszne ciasta, mufiny, kawę bądź herbatę, a dla dzieci były także przewidziane darmowe lody z Grycana, które rozeszły się w mgnieniu oka. W tym roku również panowie odnaleźli dla siebie małą ostoję przy poradach motoryzacyjnych. Czekał tam na nich specjalista od samochodów, gotowy udzielić wszelkich porad i wskazówek. Swoją obecnością zaszczycili nas panowie z bydgoskiej Straży Miejskiej, którzy przybyli z dwoma psami i zaprezentowali nam pokaz ich umiejętności.

Przedstawiciele bydgoskiej Policji zawitali do nas również w tym roku i umożliwili chętnym oznakowanie rowerów. Krótko mówiąc: dla każdego coś dobrego! Całość zakończyliśmy nabożeństwem majowym o godzinie 18.00, zawierzając uczestników tegorocznego festynu, wolontariuszy i wszystkich, dzięki którym to piękne rodzinne świętowanie mogło się odbyć, naszej ukochanej Trzykroć Przedziwnej Królowej Zawierzenia.