Facebook

Rekolekcje dziewcząt w Świdrze Email
Diecezja warszawsko-praska - Relacje
Wpisał SMŻ - Warszawsko-Praska   
Czwartek, 11. Luty 2016 22:11

Wszyscy wiemy, że jeśli chcemy, żeby coś było najlepsze musi się zacząć z pomocą Maryi. Dlatego my, dziewczyny z diecezji warszawsko-praskiej rozpoczęłyśmy ferie rekolekcjami. Choć nasze grono nie było szczególnie duże i ciągle się zmieniało to każda z nas wniosła coś, co mamy nadzieję, że zaowocuje w życiu innych.

 

 

Motto naszych rekolekcji brzmiało „Miłosierni jak Ojciec”, nawiązujące do roku miłosierdzia, a także do głównego tematu naszych rozważań, czyli dziecięctwa. Konferencje prowadziły dla nas siostra Emiliana i siostra Inga.

Dziecięctwo jest korzeniem w drzewie naszego życia, dlatego na pierwszej konferencji dowiedziałyśmy się czym jest i jak chronić nasz korzeń. Mogłyśmy zobaczyć, że to co jest w środku nas jest trudne do poznania, ale owoce i droga poznawania jest czymś pięknym. Następnego dnia odkrywałyśmy Boga jako Ojca. To, że Bóg jest naszym Ojcem wiąże się z tym, że jesteśmy Jego córkami, dzięki czemu mamy niezmywalną godność córki. Zagłębiając się w tym temacie uświadomiłyśmy sobie na nowo, że Bóg chciał nas tak naprawdę od zawsze i że jesteśmy piękne takimi, jakimi nas stworzył, z wszystkimi wadami i słabościami. Na kolejnej konferencji poruszałyśmy temat różnic między kobietą, a mężczyzną. Miałyśmy okazję się zastanowić nad tym co jest powołaniem kobiety. Siostra dała nam sposobność do pomyślenia nad tym co jesteśmy w stanie oddać komuś kogo kochamy, ale też co byśmy chciały same otrzymać. Na ostatniej konferencji podsumowywałyśmy rekolekcję, to co najbardziej z nich zapamiętałyśmy i co chcemy spróbować przełożyć na nasze życie. Dowiedziałyśmy się także czym jest, ale i jak ważne jest miłosierdzie dla samego siebie.

 

Oprócz wspólnych konferencji miałyśmy czas na wspólną Eucharystie i modlitwę, ale i osobistą rozmowę z naszym, ukochanym Ojcem, przeżyłyśmy piękne adoracje, które poruszały nasze serca i pozwalały oderwać nam się od tego świata.

 

Był to także czas bycia ze sobą we wspólnocie - na rekolekcjach podziękowałyśmy naszym dotychczasowym animatorkom Izie Koczyk i Marysi Kwas za posługę, którą dla nas sprawowały oraz zostały wybrane nowe, Agnieszka Orłowska i jej zastępczyni, Julia Głaszczka. Dziewczynom jeszcze raz serdeczne gratulacje!

 

Spędzałyśmy też czas razem rozmawiając, integrując się, grając i dzieląc się świadectwami. Był to bardzo cenny dla nas czas, który u każdej z nas na pewno zaowocuje w inny sposób.