Facebook

Niebiańska kuchnia w Winowie! Email
Diecezja opolska - Relacje
Wpisał Adam Wrazidło   
Niedziela, 06. Grudzień 2015 22:32

W czasie ostatniego weekendu listopada, od 27 do 29 trwała w Winowie pierwsza edycja Heaven’s Kitchen – Niebiańskiej Kuchni.

W piątek po południu zjechała się młodzież z diecezji opolskiej i gliwickiej do winowskiego Domu Ojca, aby spędzić parę dni z Bogiem, MTA i przyjaciółmi. Powitała nas s. M. Renata i kleryk Przemek. Było to bardzo ciepłe powitanie, ponieważ zaraz po rozpoczęciu wszyscy ubrali się w swoje fartuszki i zabrali się za smażenie naleśników i racuchów. Potem razem zjedliśmy kolację i udaliśmy się do Sanktuarium.

Sobotę rozpoczęliśmy od modlitwy w Sanktuarium, potem podzieliliśmy się na dwie drużyny i przygotowywaliśmy dwie konkurencyjne jajecznice! Nasi mistrzowie – s. M. Renata i kl. Przemek – ogłosili remis. Następnie razem zjedliśmy śniadanie – mimo wcześniejszej ostrej rywalizacji każdy spróbował obu jajecznic. Remis był ewidentny. Po śniadaniu udaliśmy się na mszę św. do kościoła. Winowski ksiądz proboszcz bardzo ciepło nas powitał. Po mszy rozpoczęliśmy przygotowania do obiadu, rzecz jasna wyszedł doskonale, ponieważ nad wszystkim czuwała s. Renata. Potem koronka w Sanktuarium i konferencja kl. Przemka „Jak dobrze przyprawiać swoje życie?”. Następnie przygotowaliśmy i zjedliśmy kolację, a po niej przyszedł czas na zabawę. Tańczyliśmy, a potem graliśmy w różne gry. Najbardziej wytrwali siedzieli razem do 4 nad ranem. A rano msza…

Niedzielę zaczęliśmy od mszy o 8. Nie było to najłatwiejsze przeżycie, biorąc pod uwagę wcześniejszą noc. Po mszy wyruszyliśmy do Sanktuarium na modlitwę. O 12:00 s. Renata poprowadziła Anioł Pański, a po nim zjedliśmy ostatni wspólny obiad, na którym obecny był również ksiądz proboszcz. Potem z wielkim żalem rozjechaliśmy się do domów.

 

Zdjęcia: [klik] oraz tutaj: [klik]