Facebook

Sylwester w Winowie 2015/2016 Email
Diecezja opolska - Relacje
Wpisał Robert Radziej   
Piątek, 08. Styczeń 2016 21:26

Już po raz piąty na Winowskim Wzgórzu odbył się Sylwester organizowany przez Młodzież Szensztacką z Winowa!

W tym roku mieliśmy zaszczyt gościć o. Wojciecha Grocha, a także kleryków szensztackich: Przemysława Skąpskiego oraz Łukasza Pinio. Ojciec przewodniczył Mszy Świętej w sanktuarium, którą rozpoczęliśmy nasze czterodniowe spotkanie, organizowane przez Justine Jagło, Agatę Buszke, Michała Strzałkę oraz Szymona i Roberta Radziej, a w którym udział wzięło ponad 30 osób z diecezji opolskiej, a także bydgoskiej.


 

Po przywitaniu wszystkich uczestników, integrowaliśmy się podczas wspólnych gier i zabaw. Wieczorem kleryk Przemysław w bardzo ciekawy sposób objaśniał, jak dążyć do świętości w życiu codziennym i czym tak naprawdę ona jest. Po konferencji spędzaliśmy wspólnie czas na grach towarzyskich i planszowych w pogodnej i miłej atmosferze. Był to dzień pełen uśmiechu i zawierania nowych znajomości.
Kolejny dzień był czasem dla ducha. Kleryk Łukasz w swojej konferencji podkreślał, że bardzo ważne jest poznanie siebie oraz bycie autentycznym. Przedstawił różne aspekty temperamentów oraz charakterów, do których też każda grupa musiała ułożyć określoną scenkę pt. „Choleryk/Flegmatyk/Sangwinik/Melancholik na sylwestrze”. Po krótkich i zabawnych inscenizacjach przyszedł czas na Mszę Świętą, której przewodniczył o. Wojciech, a podczas której Agnieszka Prusko zawarła Przymierze Miłości. Był to bardzo ważny moment dla niej, wspieraliśmy i modliliśmy się za nią. Po smacznym obiedzie mieliśmy czas na wyciszenie i przemyślenia w czasie adoracji, która była poprzedzona koronką do Bożego Miłosierdzia. W tym dniu swoją konferencję wygłosił także diecezjalny duszpasterz trzeźwości - ksiądz Marcin Marsollek. Mówił o zagrożeniach, jakie czyhają na człowieka we współczesnym świecie oraz ich zapobieganiu. Zwieńczeniem całego dnia był wieczór filmowy, w trakcie którego oglądaliśmy „Ocalić życie”, który poruszał problematykę wiary, akceptacji tudzież aborcji. Dzień upłynął na refleksjach i przemyśleniach, bardzo ubogacił nas duchowo.
I tak niepozornie nadszedł ostatni dzień roku. Po śniadaniu nadszedł czas na krótkometrażowy film „Cyrk Motyli”, po którym przeprowadzono dyskusje w grupach odwołujących się do obejrzanych filmów. Poruszano podczas nich kwestię akceptacji, czystości i talentów. Po owocnych rozmowach rozpoczęliśmy przygotowania do zbliżającej się zabawy sylwestrowej. Zadbano o wszystko, od wystroju sali, stołów i tego co na stołach miało się znaleźć, po muzykę, oprawę audiowizualną i zabawy. Nad przygotowaniem Sylwestra od strony kulinarnej czuwała s.M. Renata, która wywiązała się z tego zadania wyśmienicie. :) Zabawianiem publiczności oraz prowadzeniem imprezy zajął się Mateusz Duda. Zabawa była przednia, wszyscy świetnie się bawili. O 23:00 ksiądz Eugeniusz Ploch odprawił Mszę Świętą, która zakończyła rok 2015. O północy składaliśmy sobie życzenia i podziwialiśmy fajerwerki. Następnie wróciliśmy do dalszej zabawy, która trwała do białego rana!

 

 

Po jakże krótkiej nocy nadszedł czas pożegnań. Było nam przykro, że to już koniec, ale w głębi duszy cieszyliśmy się z czasu, który wspólnie spędziliśmy. Podziękowaliśmy Matce Bożej za możliwość spotkania się i za piękne wspomnienia, które z każdym zostaną już na długo. :)
Odwiedziła nas również Pani Anna Kwaśnicka, dziennikarka Gościa Niedzielnego, która przeprowadziła wywiad z organizatorami Sylwestra.

Jest dostępny tu: http://opole.gosc.pl/doc/2901837.Gotowi-na-szalowego-sylwestra

 

Więcej zdjęć:


https://picasaweb.google.com/115634461351037596000/Sylwester2015?authkey=Gv1sRgCKeP8JHS0qDAoAE


https://plus.google.com/u/0/photos/116981010112634500025/albums/6235276822155553249