Facebook

Weekend z pizzą w Winowie Email
Diecezja opolska - Relacje
Wpisał Robert Radziej   
Sobota, 30. Kwiecień 2016 20:48

W dniach 16 – 17.04.2016 odbył się w Winowie Weekend z pizzą!

Młodzież Szensztacka pod wprawnym okiem s. M. Renaty przygotowywała pizzę od A do Z. Od przygotowania ciasta po dodatki i sosy, całość wyszła znakomicie. Następnie, po skończonej pracy w kuchni, w kościele odbyło się odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych w związku z 1050-tą rocznicą chrztu Polski. Wkrótce nadszedł wieczór i młodzież zasiadła do kolacji, delektując się wcześniej przygotowaną pizzą. Do Winowa przyjechała delegacja ośmiu osób z Francji, która zajmuje się organizacją dojazdu pielgrzymów z Lyonu na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Młodzież miała zaszczyt przyjąć gości, byli oni zachwyceni przygotowaną pizzą.

Po kolacji nastąpiła integracja, były wspólne gry i zabawy. Francuzi opowiadali o swojej pracy oraz ich przygotowaniach do ŚDM’u. Wieczór pełen radości i śmiechu, a także wspaniałych przeżyć z pewnością zapadł wszystkim w pamięć.

 


Kolejnego dnia, po niedzielnej Mszy Świętej przyjaciele z Francji pożegnali się i odjechali w dalszą drogę, a młodzież wspólnym obiadem zakończyła ten znakomity weekend.