Facebook

Rekolekcje Ogólnopolskie Email
Spotkania ogólnopolskie - Relacje
Wpisał Karolina Chojnacka   
Czwartek, 23. Lipiec 2015 19:17

Jak zaczyna wakacje dziewczyna szensztacka? Kładzie się na łóżku i odpoczywa po pracowitych miesiącach nauki? A może leci na lazurowe wybrzeże relaksując się pod palmą? Otóż nie! Pakuje najważniejsze manatki, dobry humor i jedzie do Świderskiego Sanktuarium!

Od 1. do 6. lipca w cieniu Matki Bożej przeżywałyśmy swoje ogólnopolskie rekolekcje, których główną myślą było hasło: (NIE)IDEALNA. Powoli - przy ogromnej pomocy Sióstr i Ducha Świętego - odkrywałyśmy piękno kobiecego powołania i godność dziecka Bożego. Mimo tego, że czasami jesteśmy - jak już pisałam - nieidealne, jesteśmy przecież Bożymi księżniczkami, jedyne w swoim rodzaju, bo Pan Bóg nie stwarza bubli. Słuchałyśmy świadectw córki, matki, analizowałyśmy te postawy i zastanawiałyśmy się, w jaki sposób mogłybyśmy uwielbiać w nich Boga. Cały czas wracałyśmy do Naszej Matki, która jest obrazem ideału Bożej myśli na temat człowieka. Zajmowałyśmy się również łamaniem stereotypów. Razem dowiodłyśmy, że bycie kurą (jak ustaliłyśmy, "królową " brzmi i pasuje o wiele lepiej) domową nie musi być czystą udręką. Oprócz konferencji miałyśmy praktyczne warsztaty, gdzie dowiadywałyśmy się kim jest kobieta z klasą, jak ubierać się skromnie i gustownie. Był również czas przeznaczony na taneczne, wokalne i kulinarne popisy.

Co ogromnie nas cieszy, w trakcie rekolekcji kolejna czwórka dziewcząt zdecydowała się na zawarcie Przymierza Miłości. Oli, Emilii, Karolinie i Karolinie serdecznie gratulujemy i życzymy dążenia do swoich osobistych ideałów pod skrzydłami Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej!

Mamy nadzieje, że echo rekolekcji rozniesie się również do dziewcząt, które nie mogły razem z nami przeżywać tych dni. W końcu każda z nas powinna wiedzieć, że jesteśmy (nie)idealnymi córkami Boga.