Facebook

Spotkanie Rady Krajowej SMM Email
Spotkania ogólnopolskie - Relacje
Wpisał Tadeusz Jędrzejewski   
Niedziela, 30. Sierpień 2015 15:49

W dniach 21-23 sierpnia 2015 roku odbywało się spotkanie Rady Krajowej Szensztackiej Młodzieży Męskiej w Polsce. Miało ono miejsce przy centrum SMM w kraju - w Józefowie, przy Sanktuarium Syjonu, gdzie mieści się siedziba Ojców Szensztackich. Celem spotkań Rady Krajowej jest wspieranie Ojców Szensztackich w formacji młodzieży męskiej przez podejmowanie odpowiedzialności za grupy, tworzenie wydarzeń i akcji, opracowywanie materiałów na spotkania oraz pomoc w organizacji spotkań młodzieży szensztackiej.
Na sierpniowym spotkaniu zajęliśmy się między innymi kwestią męskiej części programu SYD 2016, podsumowaliśmy działalność formacyjną w kraju, zebraliśmy i opracowaliśmy materiały, które będą pomocą w przygotowaniu do zawarcia Przymierza Miłości, przeprowadziliśmy dyskusję dotyczącą Męskich Weekendów i ustaliliśmy sprawy dotyczące tych spotkań.

Spotkanie było konkretne, wartościowe i treściwe. Niewątpliwą zasługę w tym mają klerycy Łukasz oraz Przemysław, którzy towarzyszyli obradom, a którym za poświęcony czas i obecność mocno dziękujemy. Charakteryzujące dla spotkań Rady Krajowej są dialogi na poziomie, przyjemna atmosfera (zwłaszcza wieczorem w sali kominkowej) oraz modlitwa i Eucharystia, które nadają im sensu oraz wartości.