Facebook

Noc Sanktuariów 2009 Email
Spotkania międzynarodowe - Relacje
Wpisał Rada Krajowa SMM   
Poniedziałek, 24. Sierpień 2009 00:19

Dzisiaj (a właściwie to wczoraj, jako że północ już wybiła), zakończyła się Noc Sanktuariów 2009, spotkanie będące spuścizną Schoenstatt-Summer. Tegoroczne motto brzmiało:

DU WIRKST. uNAUFHALTSAM.

W wolnym tłumaczeniu, motto te można wyrazić po polsku jako

działasz. niepowstrzymanie.

Spotkanie to jest trzydniową okazją do pochylenia się nad tym, jak wygląda nasz, młodzieży, stosunek do Maryi i Szensztatu, jak wygląda nasza wierność i co możemy dalej robić. Zaś tegoroczne motto zostało tak wyjaśnione:

(...) nie tylko naukowcy zajmują się przyczyną i działaniem, ale również i my wyruszyliśmy na poszukiwanie rzeczywistości i przyczyn działania(...). To, do czego doszliśmy zobaczycie w trakcie tego weekendu w Schoenstatt.
Boża skuteczność ogarnia również Twoje życie. Już Paweł pisał: "różne są wreszcie działania, lecz ten sam Bóg, sprawca wszystkiego we wszystkich." (1 Kor 12,6). Bóg chce działać w Tobie samym i przez Ciebie swoje działanie rozszerzać na świat. To zaś nie dzieje się od czasu do czasu, ale jest czymś ciągłym, nieprzerwanym. Co może Cię powstrzymać, jeżeli Niebo jest w Tobie? Działasz. Niepowstrzymanie.

(ze wstępu do modlitewnika na NdH '09)

Na opisanie wszystkiego tego, co się tu, w Szensztacie, działo, może klawiatury nie starczyć, więc powiem tylko, że były różne warsztaty od robienia różańcy po dyskusję na temat tego, co można robić po wyjściu z Młodzieży Szensztackiej, Wieczorami była możliwość cichej adoracji w Prasanktuarium, a dniami śpiewaliśmy wszyscy z całych gardeł (niewiasty) i przepon (mężczyźni) na chwałę Panu. Po niemiecku! A co!

A jeżeli do tego doszliśmy, to Polska była reprezentowana licznie przez trzy grupy - dwie grupy damskie i jedną grupę męską, razem liczące ~40 osób.

LINKI:

  • Oficjalna strona Nocy Sanktuariów: link
  • Transmisja z Nocy Sanktuariów: link
  • Pieśń - hymn Nocy Sanktuariów AD 2009 na Youtube: link
  • Zdjęcia - Schoenstatt PressOffice: link