Dnia 18.11.2017 Młodzież Szensztacka z Winowa miała zaszczyt brać udział w uroczystości z cyklu „Szlak Ojca Kentenicha”. Seria spotkań ma na celu upamiętnienie miejsc, w których działał Założyciel na ziemiach polskich.

Tym razem odbyło się ono w Nysie w kościele ojców werbistów, gdzie w 1934 roku Ojciec Kentenich głosił rekolekcje dla 50 kapłanów. Po ciepłym przywitaniu przez gospodarzy oraz obecnego o. Arkadiusza Sosnę, państwo Jasińscy przybliżyli historię całego przedsięwzięcia, jakim jest „Szlak Ojca”. Po koncelebrowanej Mszy Świętej pod przewodnictwem o. Arkadiusza nastąpiło uroczyste wmurowanie tablicy, upamiętniającej działalność Założyciela w tym miejscu. Po wszystkim udaliśmy się do Domu Misyjnego Dobrego Pasterza na agapę. Podziękowaliśmy za gościnność oraz serdeczność ze strony ojców werbistów, po czym udaliśmy się w drogę powrotną.

Byliśmy zaskoczeni, że tak niedaleko Winowa przyjechał i działał Ojciec Kentenich i było dla nas wspaniałym przeżyciem to, że mogliśmy podążyć jego śladami.

Filmik przygotowany przez Państwa Jasińskich:

https://www.youtube.com/watch?v=3aUqNvpJqoI

 

 

Poprzedni wpis
Witajcie na nowej stronie młodzieży szensztackiej!
Następny wpis
Listopadowe skupienie w cieniu Sanktuarium

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wprowadzić prawidłowy adres email.

Menu