Było nad 16, w każdej z nas inna krew, ale jeden przyświecał nam Cel. Takie właśnie były rekolekcje zimowe dla liceum. W czasie tych kilku intensywnych dni odkrywałyśmy Owoce Ducha Świętego – ich znaczenie i rolę w naszym życiu. Do tego służyły konferencje w ciągu dnia, a także rozmowy w międzyczasie w kawiarence przy herbatce. Nic tak nie tworzy prawdziwej wspólnoty, jak wspólne rozważania zagryzane własnoręcznie pieczonymi babeczkami! Radość, żarty i zabawy były przeplatane modlitwami. Na wieczornych adoracjach mogłyśmy się wyciszyć, zatrzymać i przemyśleć słowa papieża Franciszka skierowane do młodzieży. Zrozumiałyśmy, że nasze życie zaczyna się TERAZ i tylko ono do nas należy. Cisza pozwoliła nam także na głębsze otwarcie się na Ducha Świętego i przyjęcie Jego Owoców.
Podczas rekolekcji odbyło się także głosowanie na nową animatorkę diecezjalną. Pożegnałyśmy naszą ukochaną Agnieszkę, która była z nami przez ostatnie 3 lata i przywitałyśmy młodą, świeżą i gotową do pracy Karolinę!
Rekolekcje zimowe były za krótkie. Niestety, zawsze są za krótkie, bo klimat modlitwy, przyjaźni we wspólnocie, otwartości jest wspaniałym oddechem i oderwaniem od szarej rzeczywistości i nie chcemy żeby się kończył. Nie możemy się doczekać kolejnego spotkania w tak pięknym gronie!

Asia Czermińska

#RekolekcjeZimowe, #SanktuariumWierności, #WybórAnimatorki
Poprzedni wpis
Sylwester 2018 w Winowie
Następny wpis
Skupienie Wielkopostne w Bydgoszczy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.