Dzień Przymierza i poświęcenie Drogi Małżeńskiej w Winowie

6 października 2019 r. odbył się Opolu-Winowie diecezjalny Dzień Przymierza podczas którego poświęcono i otwarto DROGĘ MAŁŻEŃSKĄ. 

            Uroczystości przewodniczył i Mszę św. koncelebrowaną odprawił ks. biskup Paweł Stobrawa biskup pomocniczy diecezji opolskiej. Kazanie wygłosił o. Arkadiusz Sosna prowincjał Szensztackiego Instytutu Ojców Szensztackich, w koncelebrze był także ks. Paweł Dubowik i ks. Mateusz Buczma, a nad całością czuwał  ks. Eugeniusz Ploch, proboszcz parafii Ducha Świętego w Winowie wraz z Siostrami szensztackimi.

            Droga małżeńska powstała wokół malowniczo położonego i tętniącego modlitwą Sanktuarium szensztackiego Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na Winowskim Wzgórzu. Pomysł i realizacja jest dziełem rodzin z Ruchu Szensztackiego diecezji opolskiej pod kierunkiem s. M. Renaty Kurc.

            Stacje Drogi małżeńskiej mają kształt liści winogron, co nawiązuje do nazwy miejscowości Winów dziś już dzielnicy Opola. Wspólne dzieło pozwoliło grupom rodzin z Ruchu Szensztackiego zbliżyć się do siebie i umacniać więzi oraz cieszyć się pięknym projektem apostolskim.

Po poświęceniu Kevin Kapuścik z Polskiej Misji Katolickiej w Berlinie zawarł Przymierze Miłości z Matką Bożą, po którym wszyscy uczestnicy udali się na wspólną agapę. Na zakończenie Dnia Przymierza odbył różaniec prowadzony przez młodzież i dzieci.

Poprzedni wpis
Rekolekcje dla studentek 🙂
Następny wpis
Wybory Zarządu w Winowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.