Relacja z Festiwalu Młodzieży

W dniach od 22 do 25 sierpnia w Otwocku odbył się Festiwal Młodzieży, który przebiegał pod hasłem: Wybierz więc życie! To hasło przybliżyła nam w swoim impulsie Aleksandra Smolak, a następnie Małgorzata Andrzejkowicz wraz z Adamem Wrazidło opowiedzieli nam na temat wyznaczania kierunku w życiu. Na Festiwal przybyli także zaproszeni goście, którzy przeprowadzili dla nas wspaniałe konferencje: ks. Michał Dziedzic przybliżył nam temat spowiedzi, a Andrzej i Emilka Musiał opowiedzieli nam o czystości przedmałżeńskiej i ich wspólnej drodze w budowaniu relacji. Codziennie braliśmy udział we Mszy Świętej, podczas której każdego dnia inny ksiądz głosił dla nas przejmujące kazanie lub świadectwo. Wszystkie Msze oraz piątkową Adorację, na której mieliśmy czas na wyciszenie i pojednanie się z Bogiem w sakramencie pokuty, upiększała cudowna schola z siostrą Michaliną na czele. Na naszym festiwalu nie mogło zabraknąć pogodnego wieczoru, który w tym roku przygotowali dla nas koledzy i koleżanki z diecezji Gliwickiej. Podczas tego wieczoru bawiliśmy się i poznawaliśmy wzajemnie, a także próbowaliśmy zrozumieć śląską mowę. Mieliśmy również okazję obejrzeć dwie pantomimy, przygotowane przez młodzież z diecezji Bydgoskiej oraz Gdańskiej, które uświadomiły nam jak bardzo Bóg nas kocha i nie zostawi pomimo naszych licznych upadków. W piątkowe popołudnie braliśmy udział w zabawie terenowej przygotowanej przez Karolinę Szeremetę. Zabawa ta dała nam dużo radości i możliwość lepszego poznania się w grupie. Po zabawie i pysznej kolacji spotkaliśmy się w Sanktuarium na Godzince z Ojcem, którą przeprowadził o. Wojciech. W sobotę po południu dziewczyny pojechały do Józefowa, gdzie swój nocleg mieli chłopcy. W Józefowie po Eucharystii mieliśmy czas dla wspólnoty, kiedy to mogliśmy się wybrać nad Wisłę, pograć w siatkówkę i nawiązać nowe znajomości. Wieczorem w Świdrze odbył się wieczór talentów, na którym poznaliśmy talenty uczestników festiwalu. Później nastąpił czas pożegnania o. Wojtka, który w tym roku kończy swoją współpracę z młodzieżą. Na sam koniec dnia siostra Michalina poprowadziła dla nas świderskie tańce. W niedzielę rano po ostatniej już festiwalowej Mszy Świętej i odnowieniu przymierza miłości z MTA, niestety nadszedł czas pożegnań i zakończenie festiwalu.

Z punktu widzenia dziewczyny Festiwal Młodzieży wyglądał tak:

W tym roku na festiwal młodzieży przyjechałam po raz piąty, jednak pierwszy raz byłam wolontariuszem. Sprawiło mi to ogromną radość, że mogę dać coś od siebie dla drugiego człowieka i zaangażować się w pełni. Cały festiwal przeżyłam niezwykle duchowo, pomimo obowiązków. Znalazłam chwilę czasu dla siebie i osobistej rozmowy z Bogiem oraz na zabawę i nawiązywanie nowych znajomości. Polecam każdemu, kto czuje się młody duchem, aby przyjechać na festiwal i poczuć tą cudowną atmosferę panującą w Świdrze i doświadczyć łaski, którą otrzymujemy przebywając we wspólnocie.

Weronika

Zaś z puntu widzenia chłopaka tak:

Tegoroczny Festiwal Młodzieży na długo pozostanie w mojej pamięci. Choć na Festiwal przyjechałem już po raz trzeci, to pierwszy raz w roli wolontariusza. Była to niesamowita przygoda. Poznałem wiele nowych, świetnych i wartościowych osób, a także mogłem się spotkać z znajomymi, których niestety rzadko widuję. Na Festiwalu nie zabrakło oczywiście czasu na chwilę skupienia i wewnętrznej rozmowy sam na sam z sobą i Bogiem. Długo także wspominać będę późne wieczory w Józefowie, podczas których wszyscy chłopcy spotykamy się w ogromnej jadalni, siadamy przy dużym stole, pijemy gorącą herbatę i rozmawiamy, gramy w Mafię lub gdy najdzie nas ochota wybieramy się do Sanktuarium. Jak dla mnie Festiwal Młodzieży jest najlepszym i najbardziej wartościowym czasem w roku. Każdemu go polecam i zapraszam za rok, bo naprawdę warto!

Nikodem

Poprzedni wpis
„Elitarne” rekolekcje 😉
Następny wpis
Rekolekcje dla studentek 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.