Jak dziś wygląda moja relacja z Ojcem?

Czy z czymś do Niego przychodzę? Czy w czymś chcę Go naśladować?

“(…) “Dziecko, oddaj mi swoje serce!”; dlaczego Matka Boża, ta wielka Królowa, jako Matka Rodziny pragnie akurat mojego serca? Ponieważ serce określa wartość mojego charakteru. Nie zręczność ręki, nie głowa pełna ducha, nie dobrze ukształtowana wola wpływa na ocenę mojej osobowości, ale wspaniałości, które się kryją w moim sercu. W filozofii zwraca się uwagę na to, że serce jest symbolem całej osobowości. Ten, kto posiada moje serce, temu przynależy też całe moje “ja”. Ten, kto posiada moje serce, ten posiada również moje ciało. I dlatego Matka Boża woła: “Dziecko, oddaj mi swoje serce!” Cóż odpowiemy? Czego chce Matka Boża? Chce wzajemnego wpisania serca w Serce, aby moje serce wtopiło się w Jej Serce. I aby Jej Serce wtopiło się w moje (…)”.

Wykład Ojca Józefa Kentenicha
14.04.1950 r.

Czy potrafię tak jak Ojciec wtopić moje serce w Serce Matki? Czy wierzę, że Serce Maryi wtopiło się w moje?

Czy mam w sobie tyle zaufania? Czy potrafię przyjść do Maryi i powiedzieć za Ojcem:

“Staję całkowicie do waszej dyspozycji, ze wszystkim, czym jestem i co posiadam: z moją wiedzą i niewiedzą, z moimi możliwościami i niemożliwościami, a przede wszystkim z moim sercem” [Akt Przedzałożycielski, 27.10.1912 r.]

Staję całkowicie do Twojej dyspozycji Maryjo!

Ojciec jest osobą, od której takiej postawy możemy się uczyć.

Prośmy Go zatem w naszej codziennej rozmowie z Nim, aby w tym miesiącu – w 8 miesięcy przed zawarciem z Nim Przymierza – pokazywał nam, jak wtopić nasze serca w Serce Maryi.

___________________________________________________________________________________________________________________

Modlitwa, która towarzyszy nam w trwającym Roku Ojca Kentenicha:

Boże nasz Ojcze,

Ty w Ojcu Kentenichu dałeś nam, napełnionego ogniem Ducha Świętego, Ojca i proroka, świadka i głosiciela Twojego posłannictwa w naszych czasach.

Prosimy Cię, daj i nam cząstkę jego założycielskiego ducha. Spraw, aby jego charyzmat był w nas tak żywy, abyśmy jego mocą mogli kształtować przyszłość Kościoła i społeczeństwa. Niech jego pragnienie odnowienia świata stanie się naszym pragnieniem.

Daj, abyśmy mocą przymierza miłości budowali nowy świat, w którym ludzie tworzą kulturę przymierza, wszędzie tam, gdzie żyją i działają.

Przedwieczny Ojcze, prosimy Cię, by Kościół włączył ojca Kentenicha w poczet świętych. Otwieraj dla niego i jego posłannictwa drzwi i serca wielu ludzi, aby mógł im wskazać drogę do Ciebie, który jesteś Pełnią życia. Prosimy Cię o to w łączności z Maryją, naszą Trzykroć Przedziwną Matką i Zwycięską Królową z Szensztatu. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

 

 

,
Poprzedni wpis
Weekend Ojców. Bądź dobrym mężem i ojcem!
Następny wpis
Rok Ojca Kentenicha

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Fill out this field
Fill out this field
Proszę wprowadzić prawidłowy adres email.

Menu