SMB – spotkanie młodzieży bydgoskiej 🙂

22 czerwca odbyło się kolejne spotkanie młodzieży Szensztackiej. Hasło Ja tu Jestem! Towarzyszyło nam od pierwszych chwil naszego spotkania.  Rozpoczęliśmy Adoracją Najświętszego Sakramentu, podczas której każdy miał okazję do osobistego spotkania z Jezusem. Był to świetny wstęp do głębokiego przeżycia pięknie ukształtowanej Mszy Świętej. Po krótkiej przerwie na małe, „co nie co” wróciliśmy wspomnieniami do Dnia Dziecka, by jeszcze raz podziękować sobie za to, co wspólnie udało nam się stworzyć dla tych, których Jezus tak chętnie błogosławił. Pozdrowieniem Pana Boga dla nas była mała Marysia, którą możecie zobaczyć na grupowym zdjęciu. Ku naszemu zdziwieniu bardzo dobrze odnalazła się w naszym towarzystwie i nawet dała się zaprosić na czekoladową babeczkę. Podczas warsztatu prowadzonego przez s. M. Annę odkrywaliśmy kolejna tajemnicę obecności Boga pośród nas. Po krótkim wstępnie każdy z nas otrzymał parę czarnych rękawiczek oraz worek na śmieci i tak wspólnie wyruszyliśmy by sprzątać świat. Po co to wszystko? By odkryć obecność Boga w naszym życiu, zrobić coś wspólnie, zrobić coś dobrego i odkryć jedną z największych tajemnic Naszego Sanktuarium. Jeśli chcecie dowiedzieć się, na czym ona polega obserwujcie naszego Fanpage www.facebook.com/mlodziezszensztackabydgoszcz lub też skontaktujcie się z tymi, którzy ją odkryli. Był też czas na konkrety mianowicie ognisko, kiełbachę, szaszłyki i pyszną karkóweczkę. Nasze spotkanie zakończyliśmy u naszej Niebieskiej Matki w Sanktuarium odmawiając modlitwę O Pani Moja i was też zawierzyliśmy 😉 Niestety nie zdążyliśmy zagrać w podchody, ale nic straconego kolejne spotkanie 7 września i może Ty dasz się na nie namówić?  Dziękujemy Księdzu Pawłowi, który zawsze wiernie służy nam kapłańska posługą. Oraz za gościnność naszych Szensztackich Sióstr.

 

Oto parę słów od uczestników:

Na dzisiejszym spotkaniu SMS ( spotkanie młodzieży Szensztackiej) bardzo podobał mi się temat, dużo wyciągnęłam z nauki o tym, że dzięki łaskom, które rozdaje nam Maryja możemy zbliżyć się do Jezusa. Adoracja Najświętszego Sakramentu jest jednak moim ulubionym punktem programu, idealnie pasowała do tematu „Ja Tu Jestem”. Na tym spotkaniu poznałam również nowe ciekawe osoby.

 Monika

Jak dla mnie to spotkanie było świetne, dlatego, że były na nim nowe osoby i mogłam poznać nowych ludzi zupełnie od podstaw, a tego potrzebowałam. Sam program uważam, że był bardzo ciekawy, a szczególnie zbieranie śmieci w lesie. Nakłoniło nas to do refleksji, a zarazem świetnie spędziliśmy wspólnie czas, przy tym bezinteresownie robiąc coś ciekawego dla środowiska.

 Aga

Bardzo podobała mi się konferencja. Siostra opowiadała o oddawaniu Matce Bożej naszych nawet najmniejszych trudności i cierpień, aby łaska mogła obfitować. Nasze cierpienie może pomóc innym ludziom, dzięki temu możemy zmienić świat na lepszy. Wspólne zbieranie śmieci w lesie oraz ognisko pomogło nam w integracji grupy.

 Ewelina

Bardzo podobał mi się moment wyjścia do lasu, aby zbierać śmieci. Wszyscy chętnie przyjęli ten pomysł i z zapałem przystąpili do działania. Smutno było patrzeć jak bardzo zaniedbane jest to, co zostało nam dane za darmo i daje nam życie. W trakcie prac naszła mnie refleksja, że las sam się nie obroni i powinniśmy mu pomóc. Na tej samej zasadzie powinniśmy zwrócić uwagę, na ludzi wokół siebie, którzy nie potrafią poradzić sobie z dręczeniem, prześladowaniem, wyśmiewaniem. Musimy także pomóc osobom, które wprowadzają ten nieporządek, zwrócić im uwagę, pokazać drogę do Boga.

 Mateusz

Oto filmik ze zdjęciami przygotowany przez kandydatkę Dominikę 🙂

#Bydgoszcz, #SanktuariumZawierzenia, #SMB
Poprzedni wpis
Odpust w Bydgoszczy – oczami młodzieży
Następny wpis
Rekolekcje ogólnopolskie dziewcząt 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.