Wielkopostne skupienie młodzieży w Bydgoszczy

W sobotę dnia 16 marca na Piaskach w Sanktuarium Zawierzenia wzięliśmy udział w Wielkopostnym Diecezjalnym Skupieniu Młodzieży. Na początku naszego skupienia w imieniu gospodyń miejsca gorąco przywitała nas s.M.Franciszka, następnie ks. Piotr Wachowski (Diecezjalny Duszpasterza Młodzieży) wprowadził nas w temat naszego spotkania oraz wspólnie pomodliliśmy się o owocne przeżycie czasu skupienia i dary Ducha Świętego.
Wielkim wyzwaniem było dla nas oddanie telefonów komórkowych – choć pod koniec dnia stwierdziliśmy, że było to bardzo potrzebne, aby wsłuchać się w to, co mówi do nas Jezus.
Wysłuchaliśmy ciekawej konferencji na temat:- „Bogu tak – dziś”.
Mieliśmy też czas na wspólne rozmowy, małe co nie co oraz integrację. Podczas skupienia udaliśmy się do Kościoła Świętej Rodziny, aby razem pomodlić się przed kopią obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej i oddać naszej Matce swoje sprawy. Wspólnie opracowaliśmy plan na Drogę Krzyżową ulicami Bydgoszczy. W klimat Wielkiego Postu wprowadziła nas pantomima „Światłość w ciemności świeci” przygotowana przez naszą młodzież, wielu z nas doprowadziła do łez. Nie zabrakło Koronki do Bożego Miłosierdzia, pięknej adoracji, Sakramentu Pokuty i Pojednania. Przybyła do Nas też Justyna – długoterminowa wolontariuszka ŚDM w Panamie i opowiedziała nam o swojej przygodzie. Nasze Skupienie zakończyło się Eucharystią, podczas której słowem pokrzepił nas o.Maciej.
Każdy uczestnik na pamiątkę otrzymał obrazek Matki Boskiej Częstochowskiej, Matki Boskiej Trzykroć Przedziwnej oraz kawałek z potłuczonej ( podczas Piasków Panamy) stągwi wraz z cytatem Papieża Franciszka.

Kinga.

Chodzę do pierwszej klasy liceum. Przyjechałam na Piaski z przyjaciółką. Postanowiłyśmy razem spędzić skupienie wielkopostne, które odbyło się przy Sanktuarium Zawierzenia. Przeżyłyśmy tam naprawdę bardzo dobry i owocny czas. Sanktuarium Zawierzenia – miejsce do którego się wraca i to nie tylko fizycznie. Wspólnie spędzone rekolekcje na zawsze pozostaną w naszych sercach. Będą naszą 'tajną bronią’, gdy w życiu nie wszystko będzie szło po naszej myśli. Wrócimy do chwil, gdy to nie nasze JA było najważniejsze, lecz nasz Stwórca, który umarł za nasze grzechy. Łączył nas śpiew, modlitwa i przede wszystkim On – nasz Bóg. Cieszę się, że zawsze mogę wrócić w to miejsce i „naładować baterię”. W czasie skupienia osobiście najbardziej przeżyłam adorację Najświętszego Sakramentu oraz spowiedź świętą. Uważam, że Wielki Post wyjątkowo pomaga zrozumieć to, co Bóg chce nam dziś powiedzieć. Podsumowując zachęcam każdego do przyjazdu na Piaski. Niech to miejsce stanie się twoim, osobistym łącznikiem z Bogiem:)

Justyna Kruzel ze Szczepanowa.

Zaangażowanie się w coś, pociąga za sobą ryzyko i trud. Jeżeli natomiast jest to słuszna sprawa, to płynie z niej dodatkowo wiele korzyści i dobra. Chociaż zdawałem sobie sprawę, że może być ciężko z wygospodarowaniem czasu, aby przygotować się do Wielkopostnego Dnia Skupienia dla Młodzieży na Piaskach  – w szczególności ze względu na zmiany, które zadziały się moim życiu w ostatnim czasie – zdecydowałem się wziąć udział w przygotowaniu pantomimy. Grając jedną, z głównych ról – Jezusa, nie mogłem pozwolić sobie na opuszczanie prób. Dodatkowo pomagałem też obsługiwać sprzęt, co dawało poczucie jeszcze większej odpowiedzialności. Pan Bóg jednak pomógł mi poukładać moje plany oraz obowiązki w taki sposób, że mogłem uczestniczyć (nie tylko jako uczestnik, ale także jako wolontariusz) w tych obfitych w Jego łaski dniach. W tym miejscu pokazał mi On również Swoją Miłość, którą dzieli się z nami poprzez innych ludzi, a także ponownie uświadomił o tym, że posiadamy ograniczenia, które należy akceptować, ponieważ jesteśmy tylko ludźmi.

Tomek 🙂

#Bydgoszcz, #Piaski, #SanktuariumZawierzenia, #SkupienieWielkopostne
Poprzedni wpis
„Zaprojektuj swoje wnętrze z MTA” – skupienie w Bydgoszczy
Następny wpis
Z Maryją ulicami Opola

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.