W dniach 7-12 lipca odbyły się ogólnopolskie rekolekcje dla dziewcząt szensztackich.

Hasłem przewodnim tego czasu było: „Jeśli, to na całego – świętość!” i właśnie w temacie świętości poruszałyśmy się podczas tych dni.

Rozpoczęłyśmy od zapoznania się z wielkimi świętymi i rozpoznania ich misji w świecie. Potem doszłyśmy do naszego Ojca Józefa Kentenicha z pytaniem jaki kierunek Ojciec nam pokazuje i jaka jest Jego misja w dzisiejszym świecie. Jako, że powołany do świętości jest każdy człowiek pochyliłyśmy się również nad nami. Każda indywidualnie wgłębiała się w swoje wnętrze, odkrywała swój temperament oraz szukała odpowiedzi na wiele trudnych, lecz potrzebnych pytań. Jednego dnia przyszło do nas młode małżeństwo, które dzieliło się z nami świadectwem swojego życia. W niesamowity sposób pokazali nam jak pięknie żyją w stałym kontakcie z Bogiem i Jego wolą oraz jak w codziennym życiu można, poprzez wierne kroczenie drogą swojego powołania i ciągłe dążenie do rozstrzygania wszystkich spraw z Bogiem, robić małe kroki do świętości.

Podczas gdy jedna grupa dziewcząt udała się na wycieczkę do Warszawy, druga grupa została, by porozmawiać o Przymierzu Miłości z Maryją. Można powiedzieć, że rozmowy były bardzo owocne, ponieważ następnego dnia jedna z dziewcząt poświęciła się Matce Bożej w Przymierzu Miłości, czego Jej serdecznie gratulujemy! 🙂

Ideał stanowy dziewcząt szensztackich na całym świecie brzmi: „Żywa Korona Maryi” i niesie za sobą trzy główne wartości – czystość, wierność i szlachetność. Ojciec Kentenich mówił: „Musimy uczyć się życia według mocnych, jasno poznanych zasad”, dlatego idąc w głąb wartości, które niesie za sobą nasz wspólny ideał próbowałyśmy stworzyć zasady, którymi powinna kierować się dziewczyna, która chce siebie nazywać dziewczyną szensztacką.

Wszystkiemu towarzyszyła zabawa, jedzenie, śpiew, modlitwa, Eucharystia, możliwość przebywania w Sanktuarium oraz nieustanny uśmiech każdego kogo się mijało na ścieżkach świderskiego Królestwa Maryi. 🙂

#Dziewczęta, #PrzymierzeMiłosci, #RekolekcjeOgólnopolskie, #RTA, #Sanktuarium
Poprzedni wpis
SMB – co to takiego?
Następny wpis
Festiwal Młodzieży

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.